More

  Fjolla Morina me shami uron Ramazanin (FOTO)

  Dy këngëtaret shqiptare, Fjolla Morina dhe Çiljeta Xhilaga janë mbuluar me shami, dhe kanë falur namazin, duke mirëpritur kështu ardhjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.

  Ndërsa Fjolla Morina ka postuar një foto në të cilën ka vendosur një shall mbi kokë, nuk mungon as mesazhi i saj: “Lutje në kohën e begatë të Syfyrit! Zot na fal e na mëshiro, na e dhuro Xhenetet e Përjetshme e mos na dëno”.

  Postimi i Fjolla Morinës.

  Nga ana tjetër Çiljeta Xhilaga ka postuar një foto e mbuluar me shami të zezë ndërsa shkruan: “Sabah namaz”.

  Postimi i Çiljeta Xhilagës.

  Gjithashtu ka postuar dhe një video në rrjete sociale ku uron gjithë besimtarët muslimanë për një nisje të mbarë të muajit të shenjtë të Ramazanit.

  • “Mirë se erdhe Ramazan. Ramazani është mëshirë,mirësi nga ALLAHU. Agjerim të mbarë të gjithëve,Allah na pranoftë lutjet e na mbushtë zemrat me mirsi,na i pastroftë zemrat tona e ja beftë rrisk tër botës anembanë t’ja u hap zemrat për namaz e agjërim. Dashuria për Allah është fitorja jonë,”- shkruan këngëtarja Xhilaga në profilin e saj në rrjete sociale.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Saraj: I gjith fshati për 1 javë pa rrymë

  Ndonëse temperaturat në këtë periudhë kanë shkuar në minus gradë celcius, një pjesë banorëve të fshatit Sfillare të Poshtme...

  Me javë Sfillarja mbetet pa energji elektrike, EVN nuk sanon defektin?

  Ndonëse temperaturat në këtë periudh kanë shkuar në minus gradë celcius, një pjesë banorëve të fshatit Sfillare të Poshtme...

  Abazoviq me fjalim të fuqishëm në parlament: Nuk jam as serb, as malazez – jam pjesëtar i komunitetit që e keni shtypur

  Qeveria që deputetët po diskutojnë është e para në historinë e këtij vendi që përfaqëson vullnetin e popullit, tha...

  Shkollat fillore do të fillojnë të mësojnë edukim seksual?!

  Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Mile Carovska njoftoi se pilot-programi për edukimin seksual të fëmijëve do të zbatohet në...