More

  Fuqizohen shqiptarët në MPB. Ja vendimet më të reja të Agim Nuhiut

  Ministri nga radhët e BDl Agim Nuhiu ka reviduar përbërjet e trupave dhe komisioneve pranë dikasterit te sigurisë dhe ka emëruar shqiptarë për udhëheqës.

  Në Manastir emërohet Afrim Shabani, në Kumanovë Sevadil Xhaferi, në Ohër Hamdi Emini, në Shkup Memedali Muharemi dhe në Tetovë Jetmir Abazi. Shqiptarët emërohen për udhëheqës edhe në dhjetëra pozita tjera.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Italia e mbyllur për Maqedoninë e Veriut, Shqipërinë dhe Kosovën deri më 7 shtator

  Gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte ka miratuar një dekret të ri përsa i përket...

  LSDM: Në bisedimet me BDI-në kemi rënë dakord në disa pika

  Nga LSDM-ja thonë se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë...

  Maqedoni: Pasojat nga rikthimi i karantinës dhe kufizimeve tjera

  Respektimi i masave për mbrojtje nga koronav*irusi i ri, që shkakton sëmu*ndjen COVID-19 dhe jo rikthimi i masave kuf*izuese,...

  Moti sot në Maqedoni

  Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe jostabil me shi lokal të...