More

  Futbollisti i Ajax-it del nga koma pas afër 3 vitesh

  - Marketing -

  Vëlla i futbollistit, Abderrahim, në deklaratën për mediat holandeze tha se, gjendja e vëllait të tij është i mirë prej kur qëndron në shtëpi dhe tashmë nuk është në koma

  Futbollisti i Ajax-it, Abdelhak Nouri, i cili gjatë një ndeshje u rrëzua për shkak të aritmisë dhe pësoi dëm serioz në tru, doli nga koma pas 2 vite e 9 muajsh, transmeton Derveni.info.

  Vëlla i futbollistit, Abderrahim, në deklaratën për mediat holandeze tha se, gjendja e vëllait të tij është e mirë prej kur qëndron në shtëpi dhe tashmë nuk është në koma.

  “Plotësisht është zgjuar. Po han ushqim, teshtitet, flen. Por nuk mund të dalë nga shtrati”, tha ai.

  Nouri, në minutën e 72-të të ndeshjes miqësore mes Ajax dhe Werder Bremen më 8 korrik 2017, ishte rrëzuar për shkak të aritmisë. Pas ndërhyrjes në stadium, ai me helikopter ishte dërguar në spital.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sulejman Rexhepi: Nëse qeveria nuk na i jep ndihmat, do ta bëjmë këtu Bangladesh me Koronavirus (Video)

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi, ka kerkuar nga qeveria që tia ndajë BFI-së pjesën e saj të...

  Hoxha: Gjatë fundjavës do të punojnë markete që do t’u shërbejnë qytetarëve me porosi online

  Në rast nevoje për furnizim me barna por edhe me produkte ushqimore gjatë fundjavës kur edhe do jemi në...

  Edhe një shqiptar ndërron jetë nga koronavirusi në SHBA

  Një shqiptar e ka humbur jetën nga koronavirusi në Çikago të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.Bëhet fjalë për Jani...

  Rama e nis ditën me fjalët e shenjta nga Kurani

  Kryeministri shqiptar Edi Rama e ka nisur ditën sot me disa fjalë të shenjta nga Kurani. Ashtu si çdo mëngjes,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -