More

  Futbollisti i Ajax-it del nga koma pas afër 3 vitesh

  - Marketing -

  Vëlla i futbollistit, Abderrahim, në deklaratën për mediat holandeze tha se, gjendja e vëllait të tij është i mirë prej kur qëndron në shtëpi dhe tashmë nuk është në koma

  Futbollisti i Ajax-it, Abdelhak Nouri, i cili gjatë një ndeshje u rrëzua për shkak të aritmisë dhe pësoi dëm serioz në tru, doli nga koma pas 2 vite e 9 muajsh, transmeton Derveni.info.

  Vëlla i futbollistit, Abderrahim, në deklaratën për mediat holandeze tha se, gjendja e vëllait të tij është e mirë prej kur qëndron në shtëpi dhe tashmë nuk është në koma.

  “Plotësisht është zgjuar. Po han ushqim, teshtitet, flen. Por nuk mund të dalë nga shtrati”, tha ai.

  Nouri, në minutën e 72-të të ndeshjes miqësore mes Ajax dhe Werder Bremen më 8 korrik 2017, ishte rrëzuar për shkak të aritmisë. Pas ndërhyrjes në stadium, ai me helikopter ishte dërguar në spital.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  136 të infektuar me Kovid-19, 132 të shëruar dhe 6 viktima

  Në 24 orët e fundit janë kryer 991 testime ndërsa janë regjistruar 136 raste të reja me Kovid-19 në...

  Bombë “bërthamore”: Zaev merr reket prej 6 milion eurosh! (VIDEO)

  Një tjetër bombë e re është publikuar për ish kryeministrin Zoran Zaev e cilësuar kësaj rradhe si ” bomba...

  Bekim Jashari e Ramiz Lladrovci përkrahin Ali Ahmetin për Kryeministrin e parë shqiptar

  Kryetarët e komunave emblematike të Kosovës, të Skenderajt dhe Drenasit, z. Bekim Jashari dhe z. Ramiz Lladrovci, kanë një...

  Ali Ahmeti nga Kuvendi: Këtu do ta zgjedhim kryeministrin shqiptar, votoni 9

  Të nderuara media, i nderuari kandidat për kryeministër, të nderuar kandidatë për deputetë, të dashur qytetarë, motra dhe vëllezër Fushatën...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -