More

  Futbollisti i Kosovës infektohet me Covid-19

  Mbrojtësi i Kosovës dhe Zurichit, Mirlind Kryesiu ka dalë pozitiv me Covid-19.

  Skuadra e tij, është testuar para duelit nesër ndaj Sionit, dhe futbollisti kosovar, doli se është i infektuar, shkruan mediumi zvicëran, ‘nzz.ch’.

  Kyreziu bëhet futbollisti i parë që prej rifillimit të kampionatit në Zvicër që është i infektuar.

  I njëjti medium shkruan se simptomat e Kryeziut janë të lehta dhe futbollisti tashmë është izoluar në shtëpi.

  Pjesa tjetër e skuadrës FC Zurich, ku bëjnë pjesë edhe Benjamin Kololli e Hekuran Kryeziu do të testohet sot.

  Kështu, Kryeziu bëhet futbollisti i dytë i Kosovës me Covid-19, pasi më parë i infektuar kishte qenë edhe Valdrin Mustafa.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  LSDM: Në bisedimet me BDI-në kemi rënë dakord në disa pika

  Nga LSDM-ja thonë se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë...

  Maqedoni: Pasojat nga rikthimi i karantinës dhe kufizimeve tjera

  Respektimi i masave për mbrojtje nga koronav*irusi i ri, që shkakton sëmu*ndjen COVID-19 dhe jo rikthimi i masave kuf*izuese,...

  Moti sot në Maqedoni

  Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe jostabil me shi lokal të...

  Katër viiktima dhe 200 raste të reja me Covid 19

  Ministria e Shëndetësisë raportoi të shtunën për 4 pacientë të vdekur dhe 200 të infektuar me koronavirusin e ri...