More

  Gashi: Do të angazhohemi që rroga e arsimtarit të jetë sa e deputetit

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, para qytetarëve të Fushë Tophanës deklaroi se koalicioni ASH- AAA do të angazhohen në maksimum që të kujdesen për personat me nevoja të veçanta.

  Po ashtu edhe për pozicion më të mirë në shoqëri për gruan. Ai shtoi se investimi në arsim është një nga shtyllat e programit parazgjedhor.

  Edhe duke përmirësuar kushtet për arsimtarët dhe për nxënësit, por edhe një gjë shumë e rëndësishme, rritja e rrogave të arsimtarëve duhet të jetë e domosdoshme. Ne edhe pse kemi shënuar në programin tonë se rroga duhet të rritet për 20%, un sonte këtu ju premtoj se do të bëjmë angazhim maksimal që rroga e arsimtarit të jetë sa e deputetit për shkak se ata janë edukatorët e fëmijëve tanë”, tha Afrim Gashi, AAA-ASH.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Katër viiktima dhe 200 raste të reja me Covid 19

  Ministria e Shëndetësisë raportoi të shtunën për 4 pacientë të vdekur dhe 200 të infektuar me koronavirusin e ri...

  Ibrahimi: Nëse e bëni Naser Zyberin kryeministër i keni 12 votat tona, në të kundërtën opozitë!

  Nga Zeqirja Ibrahimi Vetë e shkelën parimin “fituesi me fituesin”, e prishën lojën e zgjedhjeve lokale pikërisht përmes partive maqedonase,...

  Regjistrohen 378 shkelje për mosmbajtjen e maskës

  Gjatë 24 orëve të fundit (07/08.08.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 378 shkelje për mosmbajtjen e...

  Kjo është pasuria marramendëse e Behgjet Pacollit

  Ish zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri...