Home / LAJME / GRUBI: VETINGU i jep fund krimit, padrejtësive dhe shpifjeve

GRUBI: VETINGU i jep fund krimit, padrejtësive dhe shpifjeve

Deputeti i BDI-së Artan Grubi në një konferencë për media ka sqaruar nismën e partisë që i takon lidhur me procesin e Vetingut, shkruan gazeta Lajm.

Ai, tha se ky proces do t’i përfshinte gjithë funksionarët partiak, por edhe shtetëror. Grubi sqaroi se për këtë proces po përgatitet një projkt/ligj që së shpejti do të dorëzohet në Kuvend.
Ai, beson se pas këtij procesi, në politikë nuk do të ketë vend për politikanë të korruptuar apo për gjykatës që marrin vendime selektive.

 

About Derveni Info

Check Also

Maqedonia si Zvicrra: “Blicat” do të fotografojnë, dënimet do të vinë në shtëpi me postë!

Ministria e punëve të brendshme është duke përgatitur ndryshime ligjore me qëllim që të vendoset …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *