More

  “Gryka e Dërvenit” në aksion

  - Marketing -

  Shoqata Bjeshkatare “Gryka e Dërvenit” gjatë vikendit të kaluar në kuadër të aktiviteteve të tyre të rregullta ka ndërrmarë aksion për shenjëzimin (markimin) e shtigjeve bjeshkatare ose rrugëve malore në rajonin e Malit Zheden ose Malit të Etur siç shqipërohet më saktë, me çka sipas tyre ndihmohet në sigurinë e vizitorëve por edhe stimulimin e turizmit malorë në këtë rajon me saktësisht në fshatin Bojanë. Ata paralajmërojnë edhe aktivitete të tjera në këtë drejtim me çka presin rezultate pozitive eshe për zhvillimin ekonomik lokal.

  Shoqata Bjeshkatare “Gryka e Dërvenit” është shoqata e parë dhe e vetme bjeshkatare në komunën e Sarajit dhe aktivisht funsionon për më shumë se 3 vjet.

  /derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon ngjyrosja e betonit te Çairçanja! Saliu: Mos paragjykoni, është bërë për sigurinë fëmijëve

  Vazhdon ngjyrosja e bankinave të betonit te Çaircanja në Çair. Zëdhënësi i Qytetit të Shkupit Valon Saliu në facebook...

  Ndërroi jetë një i burgosuri në burgun e Idrizovës

  Një i dënuar në burgun e Idrizovës mbrëmë ka ndërruar jetë në Klinikën e Shkupit, bën të ditur policia. “Gjatë...

  Tërmet i madh më Iran, raportohet edhe për viktima

  Një tërmet prej 5.2 shkallësh Rihter ka goditur Iranin, raporton Tv 21. Sipas njoftimit të përfaqësuesve të organizatave humanitare...

  Lëvizje jashtë kufijve, këto janë rregullat për qytetarët e Maqedonisë dhe Kosovës

  24/05/2020  Ambasada Shqiptare në Zvicër ka njoftuar qytetarët se transporti tokësor kërkon pëlqimin paraprak të shtetit tranzit. Fjala bie nëse...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -