Home / DËRVENI / Gryka e Dervenit pushtojnë malin e Lubotenit

Gryka e Dervenit pushtojnë malin e Lubotenit

Bjeshkatarët e Shoqatës Malore “Gryka e Dërvenit” sot u bashkangjitën organizimit të Federatës Alpiniste të Kosovës në marshin e organizuat për në majën e Lubetenit 2498 m. Kjo shoqatë e vetmja në rajonin e komunës së Sarajit kojet e fundit është shum aktive dhe sukseset e tyre shtrihen në gjith territorin mbarkombëtarë si në Kosovë edhe në Shqipëri por edhe më gjërë.  Sivjet ata kanë pushtuar shum maja të larta në rajonin e Ballkanit.

/derveni.info

About Derveni Info

Check Also

Rektori i UT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti priti në takim zyrtaren amerikane Dianna Palequin

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, sot në kabinetin e tij e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *