More

  Hajrie Farizi nga Bojana zgjidhet Kryetare e Parlamentit Studentor në UNT

  - Marketing -  Rektori i UNT-së Prof. Dr. Aziz Pollozhani, priti kryetaren re të Parlamentit studentor të UNT-së, Hajrije Farizi e cila sapo morri votat e studentëve për ti udhëhequr gjatë mandatit të saj.

  Votimi u zhvillua në frymë demokratike me ç’ rast gjatë gjithë procesit u dëshmua një pjekuri dhe profesionalizëm nga ana e studentëve.

  Hajrije Farizi është studente e vitit të dytë në Fakultetin e Shkencave Sociale, programi studimor Studime Evropiane dhe vjen nga Bojana e Komunës së Sarajit.

  Ajo në detyrën e numrit një të studentëve të UNT-së, vjen pasi kryetarit të deritanishëm Agon Podgragja, apsolvent i Fakultetit të Shkencave Informatike, i mbaroi mandati.

  UNT më herët zgjodhi edhe kryetarët e studentëve nga 5 fakultetet që funksionojnë në kuadër të UNT-së: Fakulteti i Shkencave Sociale, Fakulteti i Ndërtimtarisë dhe Arkitekturës, Fakulteti i Shkencave të Informatikës, Fakulteti i Shkencave Teknologjike dhe Fakulteti i Shkencave Teknike.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mustafa: Deri në fund të javës të arrihet marrëveshja, ose të konstatohet që s’ka kushte për marrëveshje

  Lidhja Demokratike e Kosovës në mbledhjen e Kryesisë ka vendosur që të mos tërhiqet nga oferta e fundit që...

  STUHI E RREZIKSHME NË SPANJË, KËRCËNOHET EDHE FRANCA

  Stuhia e fuqishme Gloria, që përfshiu të hënën pjesën më të madhe të Spanjës lindore, shkaktoi vdekjen e së...

  Sot fillon gjysmëvjetori i dytë, nxënësit kthehen në bankat shkollore

  Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit sot i janë rikthyer bankave shkollore për gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor 2019/2020. Mësimi...

  ALBIZ organizon Panairin e Bizneseve të Sarajit

  Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës ALBIZ edhe këtë vit organizon “Panairin e bizneseve të Komunës së Sarajit...
  - Marketing -
  - Marketing -