More

  Halili mer Vendim për rritje të pagave

  - Marketing -

  Përmes një vendimi të marrë nga ana e drejtorit të ri të Ndërmarjes publike Hekurudhat e Maqedonisë së Veriut – Infrastruktura dhe janë rritur për 5 përqind pagat e gjithë të punësarve në këtë ndërmarje, kështu njoftojnë nga kabineti i drejtorit gjeneral të ndërmarjes, Festim Halili.

  Edhe përkundër shumë problemeve financiare që e kanë shoqëruar këtë ndërmarje vite me rradhë, për vetëm një muaj në krye të kësaj ndërmarje drejtori gjeneral Festim Halili ka arritur që të stabilizojë proceset e punës në këtë ndërmarje përfshirë edhe pagat e të punësuarve.

  Vendimi sot ju është kumtuar gjithë të punësuarve në ndërmarje nga vet drejtori z. Halili, ndërkohë që shumë të kënaqur kanë mbetur gjithë të punësuarit derisa ai ka deklaruar se punët nuk do të ndalojnë me kaq pasiqë rritje do të ketë edhe në vazhdim.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mustafa: Deri në fund të javës të arrihet marrëveshja, ose të konstatohet që s’ka kushte për marrëveshje

  Lidhja Demokratike e Kosovës në mbledhjen e Kryesisë ka vendosur që të mos tërhiqet nga oferta e fundit që...

  STUHI E RREZIKSHME NË SPANJË, KËRCËNOHET EDHE FRANCA

  Stuhia e fuqishme Gloria, që përfshiu të hënën pjesën më të madhe të Spanjës lindore, shkaktoi vdekjen e së...

  Sot fillon gjysmëvjetori i dytë, nxënësit kthehen në bankat shkollore

  Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit sot i janë rikthyer bankave shkollore për gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor 2019/2020. Mësimi...

  ALBIZ organizon Panairin e Bizneseve të Sarajit

  Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës ALBIZ edhe këtë vit organizon “Panairin e bizneseve të Komunës së Sarajit...
  - Marketing -
  - Marketing -