More

  Hapet çerdhja e re në Kondovë

  Në Kondovë të komunës së Sarajit sot u bë hapja solemne e objektiti të çerdhes “Flutura” në kuadër të çerdhes “Filizi”.

  Ne hapjen solemne ishin prezent kryetari i komunës së Sarajti Blerim Bexheti, Jagoda Shahpaska ministre e Punës dhe Politikës Social të RMV si dhe Zv. ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi.

  Ky pojekt u realizua me mjete të Ministrise për punë dhe politikë sociale në bashkëpunim me komunën e Sarajit.  Objekti ka hapsirë prej 600m2 si dhe me kapacitet për të pranuar 80 fëmijë.

  Karrige të reja, banka e objekt i ri, tashmë janë në dispozicion të fëmijëve të Kondovës dhe vendbanimeve tjera ky objeket është ndërtuar me standarde europiane dhe posedon të gjitha pajisjet e nevojshem për edukukimin dhe kujdesjen e fëmijëve.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Bora e parë mbulon pullazet e një fshati të Shkupit

  Sonte ka filluar bora e parë në rrethinën e Shkupit. Fotot e dërguara nga lexuesit e derveni.info nga Karadaku...

  Presidenti Meta viziton Dibrën

  Sot me rastin e 111 vjetorit të Kuvendit të Dibrës Presidenti i R.Shqipërisë Ilir Meta vizitoi qytetin e Dibrës....

  AlternAtivA: Jemi KUNDËR legalizimit të mariuhanës

  Pas njoftimit të Kryeministrit se dëshiron të bëjë legalizimin e mariuhanës dhe, sipas tij, vendosjen e saj në korniza...

  Arrestim më Aeroportin e Shkupit

  Mbrëmë pas mesnate rreth orës 1:40 në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit nga nëpunësit policor është privuar nga liria B.N...