More

  Hapet rrugë e re që lidh Roglen dhe Novosellën e Zhelinës

  - Marketing -

  Këto ditë kanë filluar punimet për hapjen e një ruge të re që do lidh fshatin Rogle dhe Novosellë të komunës së Zhelinës. Nga zyra për informim te komunës se Zhelinës përmes një njoftimi në rrjetet sociale njoftojnë si vijon:

  “Një sqarim rreth hapjes e rrugës së re Novosellë-Rogle.

  Përmes këtyre fotografive j’ua paraqesim punimet e hapjes së rrugës më të re në komunën e Zhelinës, e cila do të lidhë dy fshatrat Novosellë dhe Rogle.
  Edhe pse, projektimi i kësaj rruge ende nuk është gati, ne në konsultim me banorët e Novosellës u dakorduam që pasi së shpejti do fillojë asfaltimi i rrugës kryesore brenda fshatit, do duhet të hapet kjo rrugë e re, e cila do të shërbejë si alternativë e qarkullimit të qytetarëve në rast nevoje.
  Rruga e re që lidhet me Roglen, pasi ishte jashtë planit tonë për këtë periudhë të realizimit, ne si komunë përsëri (me qëllim të ndihmesës së qytetarëve tanë) u pajtuam që bashkarisht me banorët e Novosellës t’i mbulojmë shpenzimet e këtyre punimeve.

  Falenderojmë të gjithë që ndihmuan dhe kontribuuan!

  Komuna e Zhelinës,
  Zyra për informim”

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Një ditë e bukur në mal, larg traumës së pandemisë

  "Sot, ne një grup adhuruesish të natyrës, nën organizimin e Shoqatës Malore "Gryka e Dervenit", për disa orë u...

  Muça: Kalaja e Shkupit nuk do jetë kurrë e braktisur, ne po ia rikthejm bukurinë me punën tonë!

   “Kalaja e Shkupit nuk do jetë kurrë e braktisur, ne po ia rikthejm bukurinë me punën tonë!  Shumë shpejt do...

  Ky është kabineti i Kryeministrit Hoti

  Javën e ardhshme pritet që të formohet qeveria e re e Kosovës, ndërsa "Koha.net" ka publikuar sot një listë,...

  Muhamed Zeqiri , i infektuar me COVID-19, bashkë me bashkëshorten dhe foshnjën 3 muajsh

  Ndërsa në 24 orët e fundit nga kryerja e 771 testeve kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, 62 persona, Presidenti...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -