More

  Hapja e paraleles shqipe në Çashkë, kundërshtohet ashpër nga Këshilli i Komunës

  - Marketing -

  Në Këshillin e Komunës së Çashkës gjatë mbledhjes së sotme është diskutuar për hapjen e paraleles me mësim në gjuhën shqipe. Ky propozim është kundërshtuar ashpër nga këshilltarët komunalë.

  Këshilli i Komunës së Çashkës numëron gjithsejte 11 anëtarë, nga të cilët 6 kanë votuar kundër hapjes së paraleles, katër kanë qenë pro dhe një ka abstenuar. Raportohet se kundër këtij votimi ka votuar edhe këshilltari shqiptarë që vjen nga radhët e LSDM-së.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Spasovski: Me përfundimin e gjendjes së jashtëzakonshme, vazhdojnë veprimet zgjedhore

  “Me përfundimin e gjendjes së jashtëzakonshme vazhdojnë të gjitha veprimet zgjedhore. Vendimi është i presidentit nëse do të vazhdojë....

  Bekteshi: Fillimisht do të hapen vetëm kafenetë që kanë tarraca

    Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bektashi në konferencën e sotme për shtyp tha se vendimi për hapjen e objekteve hotelerike...

  Ndyshime në BFI?!

  Sipas disa informatave që kanë arritur në redaksinë e Gazetës Express në Shkup, kreu i BFI-së Reisul. Sulejman Rexhepi...

  Borxhlinjtë e NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi” – Shkup, mund të paguajnë borxhet pa interes, në këste

  Bordi i Drejtorëve të NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi” – Shkup, solli vendim për të shlyer kërkesat në bazë të...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -