Home / DËRVENI / Hidhen themelet e çerdhes në Kondovë

Hidhen themelet e çerdhes në Kondovë

Pas shumë viteve pritje dhe premtime kete vit filloi ndërtimi i çerdhes për fëmijë në Kondovë. Fillimi i punimeve siç kemi njoftuar edhe më herët filloi këtë vit me pastrimin e vendit te baraka e Komunës së vjetër të Kondovës. Javën që kaloi u bë edhe hedhja e themeleve të objektit të ri, siç mund të shihet edhe në foto aktivitetet po zhvillojen me intensitetin e duhur dhe banorët shpresojnë se punimet do të përfundojnë sa më shpejt. Ndryshe, ky investim kapital në komunën e Sarajit investohet nga Qeveria përmea Ministrisë së punës dhe politikës socijale.

About Derveni Info

Check Also

Rektori i UT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti priti në takim zyrtaren amerikane Dianna Palequin

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, sot në kabinetin e tij e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *