More

  Hidhet gurthemeli i shkollës në fshatin Cerovë të Zhelinës


  Sot, për hirë të 28 Nëntorit – Ditës e Flamurit Kombëtar, është hedhur gurthemeli i objektit të ri i shkolles së fahatit Cerovë. Siç raporton derveni.info bëhet fjalë për një shkollë e cila ishte e ndërtuar viteve të ’70-ta dhe prej atëherë nuk ishte e rinovuar.
  Ndërtimi i shkollës është projektuar dhe fituar nga Komuna e Zhelinës, përmes Ministrisë së Financave deri te Banka Botërore e cila do të investojë me 11.000.000 denarë kurse Komuna e Zhelinës do të kofinancojë me 4.350.000 denarë.
  Objekti i shkollës do të përfshijë sistem të nxehjes peleti, kotlarë të veçantë të nxehjes, zyra të veçanta për arsimtarët, nyje sanitare moderne, dritare dhe dyer të reja, si dhe izolim (fasadim) me efikasitet energjetik.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Disa vargje për hoxhë Zekirija Bajramin

  Syri i shpresës Në shtratin e dhimbjeve i sëmuri rënkon, me synin e shpresës gjithandej shikon... Kurajo i jep,vehten se dorëzon. Selamet që...

  Kastriot Rexhepi: Aktivistë të ASH i bashkangjiten BESËS (Foto)

  Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se aktivistë të ASH-së në Çair, gjegjësisht...

  Aksident dramatik: Autobusi mbetet i varur mbi urë

  Të paktën 7 persona mbetën të plagosur, pasi një autobus doli nga rruga dhe përfundoi i varur në një...

  Kryetari i Dibrës Duka: Faleminderit zv/ministër Bekim Rexhepi

  Sot Qeveria e RMV miratoi programin per financim të planeve urbanistike të propozuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve,...