More

  Higjiena Komunale Shkup angazhon puntorë për pastrimin e Kanjonit të Matkës

  - Marketing -

  Për herë të parë pas një kohe të gjatë dhe pas shum kërkesave të vizitorëve, këto ditë në kuadër të bashkëpunimit me sektorin civil “Higjiena Komunale” Shkup ka staruar me angazhimin e disa puntorëve të cilët përditë do të pastrojnë Kanjonin e Matkës dhe grumbullimin e mbeturinave të hedhura jashtë shportave për mbeturina. Ky angazhim i Higjienës Komunale vjen pas nënshkrimit të marrveshjes për bashkëpunim me sektorin civil konkretisht me “4Select” e cila organizatë punon aktivisht në Kanjonin e Matkës.

  Në një postim në rrjetet sociale“4Select” falenderojnë Drejtorin Abdulsamet Shabani i cili me angazhimin e tij po sjell rezultate pozitive për pastërtinë edhe mirmbajtjen e Kanjonit të Matkës.

  Përndryshe sivjet për herë të parë janë vendosur edhe kazanë të mëdhej për selektimin e mbeturinave të cilat rregullisht pastrohen nga “Higjiena Komunale” e Qytetit të Shkupit.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ziberi: Nga 14 të infektuar në Shkup, asnjë nga Saraji

  Nga 14 të infektuarit e rinj ditën e sotme në Shkup, gjashtë janë në Butel, dy në Çair, nga...

  FC “SARAJ” ka një njoftim të rëndësishëm

  NJ O F T I M Shkolla e Futbollit Saraj njofton të gjithë futbollistët përfshi gjeneratën 2004; 2005, 2006, 2007,...

  Para dhe pas! Ja si ka ndryshuar pastërtia e Detit të Zi në Turqi gjatë pandemisë

  Përpos të gjithë izolimit, viktimave dhe infektuarve një nga të mirat që solli kjo pandemi është përmirësimi i cilësisë...

  Qeveria publikoi rregullat e punës për kafenetë dhe restoranet (FOTO)

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në mbledhjen e 57-të, të mbajtur më 26 maj 2020, solli vendim...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -