More

  Hoti takon kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është pritur në takim nga kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi.

  Takimi i Hotit në legjislativ vjen pas atij në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut me kryeministrit, Zoran Zaev dhe pastaj me presidentin, Stevo Pendarovski. Ai gjithashtu ja takuar kryetarin  e BDI-së Ali Ahmeti.

  Në takimet e Hotit mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje, ndërkohë që me homolgun e tij është paraqitur në një konferencë, ku të dy kryeministrat kanë deklaruar që sapo të krijohen kushtet epidemiologjike, do të përgatisin mbledhjen e dy qeverive.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  BDI kritikon punën e Taravarit

  Premtime, zhurmë mediatike, deklarata pampoze dhe plotë investime, kemi dëgjuar këto tre vite nga kreu aktual i komunës së...

  Tërmet prej 3.4 shkallë godet Shkupin

  Një termet i fuqishëm me intensitet prej 3,4 sipas shkallës së Rihterit u ndje në Shkup dhe në disa...

  Tërmet në Shkup

  Para pak çastesh një tërmet ka goditur Shkupin, njofton derveni.info. Dridhjet janë ndier në të gjith teritorin e vendit...

  Një pjesë e Sarajit disa ditë pa energji elektrike

  Vendbanimi Saraj në disa pjesë vazhdon të mbetet tash e disa ditë pa energji elektrike. Banorët ankohen se askush...