Home / TECH/AUTO / HTC me model të ri premium gjatë këtij viti!

HTC me model të ri premium gjatë këtij viti!

Në fillim të 2017, HTC prezantoi atë që dukej si pajisja premium e kompanisë për këtë vit, HTC U Ultra.
Telefoni u shfaq me procesorin Qualcomm Snapdragon 821 dhe disa specifika tjera harduerike që e dallonin atë.

Megjithatë, HTC duket se nuk ka përfunduar me lansimin e telefonave premium për këtë vit.

Në një intervistë me Tbreak, presidenti i kompanisë për sektorin e telefonave, Chialin Chang, zbuloi se HTC mund të jetë duke planifikuar një tjetër telefon me performanca të fuqishme gjatë këtij viti.
Chang poashtu konfirmoi se telefoni tjetër premium nuk do të shfaqet në MWC.

“Neve do të na duhen disa muaj para se të sjellim telefonin tjetër premium.

Me daljen e procesorit më të fuqishëm të së ardhmes së afërt, HTC do të lansoj telefonin e ri.”

About Derveni Info

Check Also

I reziston plumbave të ‘Kallashit’, dinamitit e granatave/’BMW’ prezanton ‘X5’-n e blinduar, automjeti më i sigurt në histori (FOTO)

BMW hodhi në treg automjetin e parë të blinduar në vitin 1978 me modelin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *