More

  I reziston plumbave të ‘Kallashit’, dinamitit e granatave/’BMW’ prezanton ‘X5’-n e blinduar, automjeti më i sigurt në histori (FOTO)

  - Marketing -

  BMW hodhi në treg automjetin e parë të blinduar në vitin 1978 me modelin e famshëm 733i për të kaluar më pas tek X5 e famshme në 2004. Tashmë marka prestigjioz e automjeteve ka prezantuar një tjetër xhevahir; modeli më i ri X5 Protection VR6. Ky model është shumë i ngjashëm me atë të 2004, por vjen i përforcuar me çelik shumë më cilësor, i aftë t’i rezistojë edhe plumbave të kallashnikovit AK-47. Përveç armëve të zjarrit, BMW X5 Protection VR6 mund të përballojë edhe shpërthimin e 15 kg tritol në një distancë prej 4 metrash.

  Foto:

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kryetari i Odës ekonomike në vizitë te “Dauti Komerc”

  Sh.A Dauti Komerc mirëpriti në vizitë kryetarin e OEMVP-së z.Nebi Hoxha që në kuadër të programit të 15 vjetorit të...

  Zyberi: Ndihmë shtetërore deri në 20.000 euro për të rinjtë për të ble apartamente dhe shtëpi

  Sot  kandidati për Kryeministër të pare shqiptar, Naser Zyberi, vizitoi familje të moshës se re me të cilët bashkëbiseduan...

  ANKETË e re nga Instituti Ndërkombëtar për Demokraci

  Koalicioni LSDM-BESA dukshëm është para VMRO-DPMNE-së, konkretisht 24.8 për qind ndaj 21.2 për qind. Kështu tregojnë rezultatet e anketës...

  Komisioni për Sëmundje Infektive vendos, nëse do të mbyllen sërish kufijtë me Kosovën dhe Serbinë

  Ministria e Shëndetësisë njofton se për shkak të zhvillimeve të fundit lidhur me gjendjen me koronavirusin në fqinjësi, Komisioni...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -