More

  I riu shpëton pas 30 orëve në mes të malit me borë

  - Marketing -

  Një i ri nga Kalifornia që mbijetoi edhe pse qëndroi gati 30 orë i vetëm në malet me borë të Utah, tha të mërkurën se e mbante veten zgjuar me alarmet e telefonit, ndërtoi një shpellë bore për strehim dhe mbajti një byzylyk të veçantë me rruaza për të mbajtur gjallë shpresat e tij.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Nicolas Stacy-Alcantara, 17 vjeç, nga Fresno, ishte duke vizituar Utah për të parë një ish-të dashur dhe vendosi të shkojë për një ecje ditore në një mot relativisht të butë javën e kaluar.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Arrestohet drejtori nga radhët e SDSM-së, “udhëzoi” votuesit e VMRO-së si të bëjnë fletën votuese të pavlefshme

  Gjorgji Galetanovski, drejtor i kopshtit zoologjik Shkup pasdite është arrestuar në Sektorin për krim ekonomik për shkak të shkrimit...

  ALI AHMETI për RTK: Të njollosësh UÇK-në është sikur tu bësh atentat gjithë shqiptarëve (VIDEO)

  Propaganda e fosileve fashiste në Serbi vazhdon të mbetet shumë aktive edhe atë me shumë ndikim në qarqe të...

  MPB: Letërnjoftimet do të mund të tërhiqen edhe me 15 korrik

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton qytetarët se me 15 korrik (ditën e votimeve) shërbimet e MPB-së për tërheqje...

  Kosova ua kërkon testin për COVID-19 qytetarëve nga Maqedonia, Mali i Zi dhe Bosnja

  Qeveria e Kosovës ka aprovuar vendimin që t’ua kërkojë testin negativ për COVID-19 qytetarëve që hyjnë nga Maqedoni të...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -