More

  I riu shpëton pas 30 orëve në mes të malit me borë

  - Marketing -

  Një i ri nga Kalifornia që mbijetoi edhe pse qëndroi gati 30 orë i vetëm në malet me borë të Utah, tha të mërkurën se e mbante veten zgjuar me alarmet e telefonit, ndërtoi një shpellë bore për strehim dhe mbajti një byzylyk të veçantë me rruaza për të mbajtur gjallë shpresat e tij.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Nicolas Stacy-Alcantara, 17 vjeç, nga Fresno, ishte duke vizituar Utah për të parë një ish-të dashur dhe vendosi të shkojë për një ecje ditore në një mot relativisht të butë javën e kaluar.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mustafa: Deri në fund të javës të arrihet marrëveshja, ose të konstatohet që s’ka kushte për marrëveshje

  Lidhja Demokratike e Kosovës në mbledhjen e Kryesisë ka vendosur që të mos tërhiqet nga oferta e fundit që...

  STUHI E RREZIKSHME NË SPANJË, KËRCËNOHET EDHE FRANCA

  Stuhia e fuqishme Gloria, që përfshiu të hënën pjesën më të madhe të Spanjës lindore, shkaktoi vdekjen e së...

  Sot fillon gjysmëvjetori i dytë, nxënësit kthehen në bankat shkollore

  Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit sot i janë rikthyer bankave shkollore për gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor 2019/2020. Mësimi...

  ALBIZ organizon Panairin e Bizneseve të Sarajit

  Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës ALBIZ edhe këtë vit organizon “Panairin e bizneseve të Komunës së Sarajit...
  - Marketing -
  - Marketing -