More

  In Memoriam: IMER JAKUPI

  - Marketing -

   

  Pas vdekjes së historianit dhe ish drejtorit të shkollës “Sami Frashëri”,mësuesit dhe studjuesit Imer Jakupi nga Gllumova, nuk kanë të ndalur komentet dhe ngushëllimet nga kolegët, bashkëvendasit e tij dërvendas.

  Së fundmi një koment në rrjetet sociale ka publikuar edhe kolegu i tij arsimtari Xhevdet Fejzullahu. Ja posimi i tij i plotë:

  “Obligim moral

  Të gjithë që e njohëm dhe bashkëvepruam një kohë të gjatë e kemi obligim moral dhe human të përmendim dhe senzibilizojmë veprën e humanistit dhe altruistit, intelektualit e oratorit me përformanca të larta tashmë të ndjerit z.Imer Jakupi.

  Ai ishte drejtor i drejtorëve.

  Të gjithë kishim ndonjë aftësi të veçantë por ai posedonte një karizmë të veçantë, që e bënte drejtor të lindur, si me pamjen, veshjen , stilin por edhe ngritjen profesionale.

  Asnjëherë s’bënte dallime politike.

  Qoftë në parajs më të lartë shpirti i pastërt i agës Mel, ashtu si e quanim të gjithë.” përfundon postimi i Fejzullahut.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  ‘Të marr atë që kam lënë pas’/ Në mes të kulmit të suksesit, Noizy komunikon vendimin e papritur

  Reperi i njohur shqiptar Noizy, në kulmin e karrierës së vet ka bërë një postim të mistershëm në rrjete...

  176 raste të reja me Kovid-19, 80 të shëruar dhe 9 viktima

  176 raste të reja me Kovid-19 janë regjistruar sot në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të fundit janë...

  Mickoski: Jam i bindur se VMRO-DPMNE do të fitojë në zgjedhjet parlamentare

  Lideri i opozitës Hristijan Mickoski të premten shkurtimisht vizitoi MEDIAL-n ku në studion tonë e regjistruam video-intervistën në kuadër...

  Bllokohen mbi 1 mijë mërgimtarë në kufirin Serbi-Hungari, Kroacia bllokon kufirin

  Për shkak të rritjes së numrit të madh të viktimave dhe të infektuarve në Serbi nga koronavirusi, Kroacia posa...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -