More

  Infodita “Shumëllojshmëria e fermave dhe zhvillim i bizneseve” në Saraj

  - Marketing -

  Në Komunën Saraj sot do të mbahet infoditë në kuadër të programit IPARD. Fokusi do të jetë në masën e shtatë “Shumëllojshmëria e fermave dhe zhvillim i bizneseve” dhe masa tre “Investime në mjete fizike për përpunim dhe marketing të produkteve bujqësore dhe të peshkut”.

  Infodita është organizuar nga ana e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Trupi për menaxhim me IPARD dhe Agjencia për Mbështetje Financiare në Bujqësi dhe Zhvillim Rural.

  Kjo është infodita e 17-të dhe deri në fund të javës do të mbahen edhe tri infodita.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon ngjyrosja e betonit te Çairçanja! Saliu: Mos paragjykoni, është bërë për sigurinë fëmijëve

  Vazhdon ngjyrosja e bankinave të betonit te Çaircanja në Çair. Zëdhënësi i Qytetit të Shkupit Valon Saliu në facebook...

  Ndërroi jetë një i burgosuri në burgun e Idrizovës

  Një i dënuar në burgun e Idrizovës mbrëmë ka ndërruar jetë në Klinikën e Shkupit, bën të ditur policia. “Gjatë...

  Tërmet i madh më Iran, raportohet edhe për viktima

  Një tërmet prej 5.2 shkallësh Rihter ka goditur Iranin, raporton Tv 21. Sipas njoftimit të përfaqësuesve të organizatave humanitare...

  Lëvizje jashtë kufijve, këto janë rregullat për qytetarët e Maqedonisë dhe Kosovës

  24/05/2020  Ambasada Shqiptare në Zvicër ka njoftuar qytetarët se transporti tokësor kërkon pëlqimin paraprak të shtetit tranzit. Fjala bie nëse...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -