More

  Informatë e rëndësishme për bujqit dhe fermerët

  - Marketing -

  Lidhur ne ndalimin e ri të lëvizjes që solli Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, e cila hyn në fuqi nga dita e mërkurë 08.04.2020 , Ministria e Bujqësisë, informon fermerët :

  📍 Fermerët që kanë detyrime pune në sipërfaqet e tyre bujqësore dhe në ferma që ndodhen në pjesën e fshatit në të cilin jetojnë mund të lëvizin gjatë ndalimit të lëvizjes për arsye të kryerjes të aktiviteteve të punës, pa nxjerrë leje për lëvizje.

  📍Fermerët që kanë detyrime pune në sipërfaqet bujqësore të tyre dhe ferma që ndodhen jashtë fshatit në të cilin jetojnë dhe duhet të udhëtojnë, ndërsa kanë detyrime pune në lidhje me prodhimin, duhet të nxjerrin leje për lëvizje.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zekiri: MPB-ja duheshte t’i dënonte qytetarët e Çairit, Sarajit, Butelit

  Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri akuzoi Ministrin e Brendshëm Nake Culev për mosrespektim e masave të mbrojtjes nga pandemia....

  Bekteshi: Do t’i kërkojmë Komisionit për Sëmundje Infektive të rishqyrtojë protokollin në pjesën e uljes së mysafirëve

  Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, tha sot gjatë paraqitjes së tij në edicionin e lajmeve në televizionin Sitel, tha...

  Prodhimet e Uka Komerc, tanimë prezente edhe në Gjermani

  Lajmërim Të nderuar konsumatorë nga diaspora! Ju informojmë se UKA Komerc fillon distribuimin e produkteve edhe në Gjermani. Distributor për Gjermani: HUEDAVERDI Gmbh Mannheim,DE info@huedaverdi.de www.huedaverdi.de ----------------------------------------------------------------------------------- H...

  BDl: Mbi 5 milion euro mbështetje financiare për bujqit

  Përfaqësuesi i BDl-së dhe sekretar shtetëror në ministrinë e Bujqësisë dhe Pylltarisë, Nefruz çeliku në konferencën e sotme për...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -