More

  Instituti ZIP sot shpërndau smart-tabletë për nxënësit e shkollës së Bojanës

  Nxënësit e Bojanës prej sot do jenë më të përgaditur me pajisje për ndjekjen e mësimit on-line, e gjith kjo falë angazhimit përmes një projekti të Istitutit ZIP, organizatë e suksesshme joqeveritare e cila përveç tjerave punon edhe në sferën e arsimit dhe mirëqenies socijale.

  Rrespektivisht Instituti ZIP sot shpërndau 29 smart tabletë për fëmijët e shkollës fillore “Ibe Palikuqa” në Bojanë, me qëllim lehtësimin e mësimit on-line të nxënësve të shkollës nga klasa 4 deri në të 9.
  Tabletët i shpërndau drejtori ekzekutiv i Institutit ZIP z. Agim Selami në shoqërim të z. Fari Rexhepit nga Komuna e Sarajit dhe z. Bari Mamuti drejtor i shkollës fillore.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ambasadorja e SHBA-ve, Bërns uron shqiptarët për Ditën e Alfabetit

  Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë të mbështesin diversitetin kulturor dhe historik të Maqedonisë së Veriut, si...

  “Gryka e Dervenit” promovon lokacionit turistik “Kozjak” në komunën e Zhelinës

  Klubi Malorë "Gryka e Dervenit" vazhdon intensivisht realizimin e aktiviteteve te saj programore, duke promovuar destinacione atraktive të turizmit...

  24 viktima, 1.112 raste të reja me Covid-19 dhe 709 të shëruar!

  Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se nga 2.553 testime të realizuara, 1.112 persona janë diagonostifikuar me virusin korona...

  Në Shkup përurohet salla sportive “Alush Hamidi”

  Sot është lëshuar në përdorim salla e re e sportit “Alush Hamidi” pranë SHF “Kongresi i Manastirit” në Shkup,...