More

  Internet falas për të gjithë nxënësit nga familjet që marrin ndihmë sociale

  - Marketing -

  Internet 10 GB falas çdo muaj do të marrin nxënësit e shkollës fillore dhe të mesme e që vijnë nga familje që marrin ndihmë sociale.

  Kjo bëhet me qëllim që të gjithë nxënësit të kenë mundësi të ndjekin mësimet në distancë, pra online, proces që më parë nuk ishte i rregulluar ligjërisht por tashmë ka marrë miratimin e Qeverisë.

  Për këtë Telekomi i Maqedonisë, me të cilën Qeveria sot nënshkruajti marrëveshje, do të dhurojë 18,400 kartela për internet celular. Interenti do të mund të shfrytëzohet vetem për platformat për mësim online. Kartelat do të shpërndahen nga qendrat lokale të Ministrisë për Punë dhe Politika Sociale./TV21

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Lëndohet babai i Boban Iliçit, vrasësit të Almirit nga shperthimi i një granate?!

  Dy piroteknikë në Drejtorinë e Mbrojtjes dhe Shpëtimit u plagosën pasi shpërtheu një granatë kundër rrufeve. Informacioni për Sitelin u...

  Rama uron “rrugëtim të mbarë” qeverisë së re të Kosovës

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka uruar rrugëtim të mbarë qeverisë së re në Kosovë, pas votimit të...

  Fillon ndërtimi i rrugës për Krushopek të epër

  Pas shum kohë pritje dhe premtime, më në fund duket se kërkesa e banorëve të Krushopekut për rrugë me...

  Zekiri bashkë me bashkëshorten dhe fëmijën janë hospitalizuar në Klinikën Infektive

  Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe ka folur sonte edhe për gjendjen shëndetësore të deputetit dhe nënkryetarit të LSDM, Muhamed...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -