More

  Ish-shefi i Ferrarit, Jean Todt: ‘Shchumacher po lufton, shpresoj se bota ta shohë përsëri’

  Rekordmeni i Formula 1, Michael Schumacher, ka 6 vite që po lufton për tu rikthyer edhe një herë në jetën normale pas aksidentit të pësuar në Alpet Franceze.

  Në një vend turistik malor, Schumache u rrëzua gjatë lojërave me ski, dhe u përplas me një shkëmb, që nga ajo herë ai nuk është parë më në publik, lajme ka pasur gjithmonë ndaj gjendjes shëndetësore të tij por nuk janë konfirmuar asnjëherë nga familja e pilotit gjerman.

  Todt në garën e fundit në Hungari i  tha Daily Mail, -“Pashë Michael javën e kaluar”

  Bosi i FIA-s tha : “Ai po lufton. Shpresoj se bota ta shohë përsëri. Kjo është ajo për të cilën po punon ai dhe familja e tij. ”

  Ato janë fjalë të zgjedhura me kujdes që nuk duhet të ngjallin shumë shpresë. Sepse Todt gjithashtu e di se sa serioze ishin pasojat e aksidentit në 29 Dhjetor 2013. Që atëherë, Schumacher nuk është shfaqur në publik. Nga ajo ditë ai është duke luftuar në rehabilitim për t’u rikthyer përsëri.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vjen përforëcimi i radhës, Elvin Yunuszada

  Skuadra e FC Shkupi tani më ka zyrtarizuar edhe një përforcim, bëhet fjalë për qendër mbrojtësin nga Azerbajxhani, Elvin...

  Zaevi i do shqiptarët të nënshtruar ndaj tij, e jo të bashkuar rreth idealit

  Lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev i pyetur nga TV21 ka komentuar ftesën e liderit të Bashkimit...

  Kosovë/ ​12 të vdekur nga COVID-19

  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 462...

  Nuhiu i nënshkroi aktet për emblema dygjëhësore të policisë

  Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu publikoi në Fejsbuk se janë nënshkruar aktet normative për emblemat e uniformave...