More

  Ish-shefi i Ferrarit, Jean Todt: ‘Shchumacher po lufton, shpresoj se bota ta shohë përsëri’

  Rekordmeni i Formula 1, Michael Schumacher, ka 6 vite që po lufton për tu rikthyer edhe një herë në jetën normale pas aksidentit të pësuar në Alpet Franceze.

  Në një vend turistik malor, Schumache u rrëzua gjatë lojërave me ski, dhe u përplas me një shkëmb, që nga ajo herë ai nuk është parë më në publik, lajme ka pasur gjithmonë ndaj gjendjes shëndetësore të tij por nuk janë konfirmuar asnjëherë nga familja e pilotit gjerman.

  Todt në garën e fundit në Hungari i  tha Daily Mail, -“Pashë Michael javën e kaluar”

  Bosi i FIA-s tha : “Ai po lufton. Shpresoj se bota ta shohë përsëri. Kjo është ajo për të cilën po punon ai dhe familja e tij. ”

  Ato janë fjalë të zgjedhura me kujdes që nuk duhet të ngjallin shumë shpresë. Sepse Todt gjithashtu e di se sa serioze ishin pasojat e aksidentit në 29 Dhjetor 2013. Që atëherë, Schumacher nuk është shfaqur në publik. Nga ajo ditë ai është duke luftuar në rehabilitim për t’u rikthyer përsëri.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Prokuroria Speciale kundërshton lirimin e Kadri Veselit: Mund të dënohet me burgim të përjetshëm

  Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar...

  Koalicioni ASH-AAA do ta mbështesë Ligjin për Regjistrimin

  Koalicioni ASH-AAA do ta mbështesë Ligjin për Regjistrim, pavarësisht se pushteti nuk ka pranuar amendamentet dhe sugjerimet e opozitës....

  Vendi në pritje të vaksinës, regjistrohen 400 raste të reja me Covid-19

  Në 24 orët e fundit janë regjistruar 400 raste të reja me COVID-19 nga 2,327 teste të bëra. Janë...

  Banorët e fshatit Svillare e Poshtme pa ujë dhe pa rrymë, paralajmërojnë protesta!

  Banorët e komunës së Sarajit, konkretisht fshati Svillare e Poshtme, kanë probleme me rrymën elektrike dhe ujin. Sipas banorëve...