More

  Izmit Nura emërohet zv/drejtor në Agjensionin për Emigracion

  Qeveria në seancën e sontme ka emëruar një pjesë të drejtorëve nëpër institucione të ndryshme ndërkohë që edhe ka shkarkuar disa prej tyre duke i riemëruar në pozicione tjera e disa jo.

  Derveni.info mëson se Izmit Nura është zgjedhur zëvendës drejtor i Agjensisë për Emigracion, institucion ky shumë i rëndësishëm që është urë lidhëse mes Qeverisë dhe emigracionit tonë në diasporë.

  Përndryshe Izmit Nura deri më tani ka ushtruar detyrën e Zv/Drejtorit të Agjensisë për Rini dhe Sport. Ai vjen nga qyteti i Strugës dhe njihet gjithashtu si njëri nga ushtarakët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës por edhe Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  MAQEDONI E VERIUT: USHTARËT DO TË KUJDESEN PËR SIGURINË NË SPITALE

  Pjesëtarët e Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, të paarmatosur, do të ndihmojnë institucionet dhe punonjësit shëndetësorë në...

  Tetovë: Paraqiten grabitës të armatosur me maska

  Dy persona me maska dhe armë kanë vjedhur para nga një bastore në fshatin Tearcë të Tetovës. Policia nuk...

  UNT: Mr. Blerant Ramadani prezantoi punimin me temë: “Gjenerimi i vitit tipik meteorologjik për implementim në sistemet fotovoltaike”

  Universiteti "Nënë Tereza" në Shkup vazhdon me organizinin e “Brown Bag Seminar Series" si një praktikë e re pranë...

  Zv/ministri Bekim Rexhepi, takoi ekspertin e administratës Aleksandars Antonovs

  Zv/ministri i Transportit Bekim Rexhepi sot zhvilloi takim pune me Aleksandrs Antonovs, ekspert i analizës funksionale dhe riorganizimit shtetëror,...