More

  Ja dhjetë pilotët më të paguar

  Pilotët e Formula 1 janë mes sportistëve më të paguar në botë. Për disa prej tyre, njëvendëshja është një minierë e vërtetë ari.

  Në krye të listës të më të paguarve nuk mund të mungonte kampioni në fuqi Lewis Hamilton, shkruan “Corriere dello Sport”.

  Britaniku fiton plot 45 milionë euro në sezon, 5 më shumë se piloti gjerman I Ferrarit, Sebastian Vettel, raporton Ora News.

  10 më të paguarit:

  Lewis Hamilton, Mercedes – 45 milionë euro në vit
  Sebastian Vettel, Ferrari – 40 milionë euro
  Daniel Ricciardo , Renault – 24 milionë euro
  Max Vestappen, Red Bull – 15 milionë euro
  Valtteri Bottas, Mercedes – 7 milionë euro
  Esteban Ocon, Renault – 4 milionë euro
  Sergio Perez, Racing Point – 3.5 milionë euro
  Carlos Sainz, McLaren – 2,5 milionë euro
  Lando Norris, McLaren – 2,5 milionë euro
  Kimi Raikkonen, Alfa Romeo – 2.5 milionë euro.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zv/Kryeministri i Parë Grubi takon ish kreun e LPK-së

  Nuk ka shumë njerëz të cilët në kohëra të ndryshme të kombit tonë, mbi supet e tyre kanë bartë...

  Vaksina kundër gripit deri në fund të muajit, falas për grupet në rrezik

  Vaksinat kundër gripit sezonal pritet të mbërrijnë në fund të këtij muaji, pas së cilës menjëherë do të filloj...

  Carovska: Këtë vit ekskursionet shkollore nuk janë të lejuara

  Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska sot deklaroi se këtë vit nuk mund të organizohen ekskursione shkollore. “Janë dërguar...

  Saraji, Studeniçani, Haraçina me më pak raste me Kovid-19

  Saraji, Studeniçani, Haraçina dhe Shuto Orizarja janë komunat e Shkupit me më pak raste të të infektuarëve me Kovid-19,...