More

  Ja emrat e drejtorëve më të rëndësishëm të BDI-së

  Tani nëpër koluaret partiake vecmë janë caktuar edhe emrat e personave që do të emërohen nëpër eshalonet e treta në ndarjen e pushtetit, gjegjësisht për emërime për drejtor.
  Agjencia e Lajmeve Zhurnal ekskluzivisht mëson se Bashkimi Demokratik për Integrim për drejtor në Fondin e Shëndetësisë do të propozon Faton Ametin. Ndërsa për drejtor në ndërmarrjen “Rrugët e Maqedonisë” do të propozohet Ejup Rustemi.

  BDI sipas informacioneve të Agjencisë Zhurnal BDI për drejtor në “Resurset energjetike të Maqedonisë”, ka propozuar kandidatin Bajram Rexhepi.

  Që të gjithë këto emra pritet që gjatë javës së ardhshme të marrin dritë jeshile edhe në seancën e Qeverisë, me çka dhe zyrtarisht do të ushtrojnë pozitat në të cilat janë caktuar.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe dy shqiptarë në Këshillin Sportiv të ARSM-së, ja emrat e tyre

  Dy profesorët e njohur të kulturës Fizike, Arlind Huseini nga Tetova dhe Blerim Saiti nga Shkupi janë zgjedhur anëtarë...

  Shpërthen lufta e armatosur mes dy shteteve(Foto)

  Mediat azerbajxhane kanë publikuar një moment nga konflikti me forcat armene, në kufirin e diskutueshëm mes dy vendeve. Në video...

  Sërisht premtime për Liqenin Treska !?

  “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç ka qenë! I pa rregulluar dhe i pa...

  Zaev prezanton pakon e katërt financiare

  Më shumë se 20 minuta foli për 31 masa të reja që janë pjesë e paketës së katërt të...