More

  Ja kuadri i BDI-Saraj i cili pritet të drejtojë Postat e Maqedonisë (FOTO)

  Drejtor i ri i Postës së Maqedonisë pritet të vijë kuadër nga dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Saraj.

  Aktuale.mk jozyrtarisht mëson se Zekirja Abazi do të jetë drejtor i ri i Postës së Maqedonisë.

  Abazi për 4 vitet ka qenë zv drejtor i Komisionit për marrëdhënie me bashkësitë fetare dhe grupet religjioze.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Njoftim i rëndësishëm për ata që duan të hyjnë e të dalin nga Gjermania deri më 30 Shtator

  Për shkak të pandemisë së koronës qeveria gjermane e ka shtyrë deri me 30 shtator paralajmërimin për rrezikun e...

  Me vendim të ri të Qeverisë lejohet pjesëmarrja e qytetarëve në ceremonitë fetare

  Qeveria e Kosovës ka marrë masat e reja lehtësuese për COVID-19. Në një nga pikat e aprovuara, është edhe lejimi...

  Zvicra heq karantinën. Mërgimtarët nisen për vendlindje

  Zvicra ka marrë vendim që Kosovën dhe Maqedoninë ti largojë nga lista e zezë, duke hequr karantimin për qytetarët...

  Drejtori i “Hekurudhave” Festim Halili ndihmon Komunën shqiptare të Dollnenit

  Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Hekurudhat e Maqedonisë – Infrastruktura”, Festim Halili po dëshmon veten edhe në fushën e humanizmit. Ai sot...