More

  Ja sa para janë vjedhur në Saraj

  - Marketing -

  Në lidhje me grabitjen që ndodhi sot në Qendrën Tregtare Saraj në filialin e NLB Tutunska Bankës, njoftohet se:

  Katër persona me armë kanë plaçkitur sot filiale ne NLB Bankës në Saraj, me ç’rast nga të punësuarit kanë arritur të marrin rreth 5.500.000 denarë ose rreth 90 mijë euro.
  Rreth orës 10:40 katër persona kanë kryer vjedhje duke kërcënuar me armë dhe më pas i kanë marrë paratë. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, kumtojnë nga MPB.

  Nga “NLB Tutunska Banka” në Shkup, thonë se në kohën kur është kryer vjedhja në filiale kanë qenë të pranishëm të punësuarit dhe disa klientë, por nuk ka të lënduar.
  Paratë e klientëve janë të sigurta për shkak se banka ka të siguruar të gjitha pronat dhe mjetet, thonë nga “NLB Tutunska Banka”.
  Kjo nuk është hera e parë që ndodhin vjedhje në këtë bankë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ekskluzive: Komisioni vendosi, lokalet hapen të premten

  Komisioni për sëmundje ngjitëse sapo ka mbaruar mbledhjen ku janë sjellë disa vendime të rëndësishme, mes të cilave edhe...

  Visar Ganiu: Muri është për sigurinë e fëmijëve tanë

  👉 Besmir, Era , Omar, Toni dhe Nina janë vetëm disa prej emrave të cilët i gjeni të shkruara...

  Qeveria: Nesër sillet vendim i rëndësishëm për kafenetë

  Protokollet e punës në objektet gastronomike nesër janë në agjendën e seancës qeveritare. Qeveria duhet të vendosë kur do...

  Ja e vërteta e 1 milion eurove të BFI (Dokument)

  Lidhur me ekstraktin e bankës nr. 76 të datës 26.06.2019, i cili qarkullon nëpër mediumet elektronike i shoqëruar me...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -