More

  Jelek verdhët sërish pushtojnë rrugët në Francë

  - Marketing -

  Lëvizja qytetare franceze “Jelek verdhët” pas një pushimi veror do të fillojë prapë protestat kundër politikave shtetërore, përcjellin mediet e atjeshme.

  Gazeta “Figaro” ka vlerësuar se mbledhjet e sotme do të bëhen si test kundër lëvizjes apolitike e cila kishte filluar me protesta qysh nëntorin e vitit të kaluar.

  Qeveritarët e qytetit të Parisit edhe në protestat paraprake dhe këtë herë kanë ndaluar rreptësisht që të mblidhen protestues rreth godinave qeveritare dhe rreth katedrales së Notër Damit. Ata gjithashtu paralajmëruan edhe forca të shtuara policore.

  Lëvizja jopolitike “Jelek verdhët” e cila u krijua spontanisht nga rrjetet sociale, ka filluar me organizimin e protestave rreth e përgjatë Francës për shkak të rritjes së çmimit të naftës.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  EKSKLUZIVE / Kryetari i komunës duke konsumuar kokakin në lokal ( VIDEO )

  Një kryetar bashkie është filmuar duke marrë kokainë në një ambient publik. ABC News publikoi sot në mëngjes në emisionin...

  Ajdini: “PDSH-ja do ti fiton zgjedhjet e 12 prillit”, jemi të izoluar nga mediat dhe portalet

  “PDSH-ja do ti fiton zgjedhjet e 12 prillit” kështu deklarohet sekretari i përgjitshëm i PDSH-së, Sali Ajdini në intervistën...

  Qeveria vendosi Hatixhja dhe familja të marrin shtëpi

  Protagonistët e filmit dokumentar “Toka e Mjaltit”, Atixhe Muratova dhe familja Husein dhe Lutvie Sam me tetë fëmijë do...

  MBROHET MAGJISTRATURA E PARË NË UNIVERSITETIN ‘NËNË TEREZA’ NË SHKUP

  Sot në hapësirat e Fakultetit të Shkencave Teknike të Universitetit 'Nënë Tereza' në Shkup, kandidati për magjistër në drejtimin...
  - Marketing -
  - Marketing -