More

  Jep dorëheqjen asistentja personale e Trump

  Madeleine Westerhout, asistentja personale e presidentit amerikan, Donald Trump dha dorëheqjen pasi kishte shpërndarë me gazetarët informacione në lidhje me familjen e presidentit amerikan, njoftoi sot media aemrikane.

  Sipas së përditshmes amerikane ”New York Times” që citon burime të paidentifikuara, Trump mësoi se asistentja kishte përmendur familjen e tij dhe disa çështje që lidhen me Shtëpinë e Bardhë gjatë një bisede ”off record” me gazetarët në Nju Xhersi ku ai ishte me pushime së fundi.

  Media të tjera si CNN dhe ”Politico” kanë njoftuar menjëherë nisjen e tij.

  Sipas CNN, Westerhout nuk është shprehur shumë qartë gjatë bisedës me gazetarët dhe një prej reporterëve ka shpërndarë bisedën në Shtëpinë e Bardhë.

  Westerhout, zyra e së cilës ndodhet përballë Zyrës Ovale, është përshkruar nga media amerikane si ”gardiane e portës” së Trump, asistente personale e të cilit që prej fillimit të presidencës.

  ”Trump dhe Westerhout kishin një marrëdhënie të ngushtë”, sipas CNN duke cituar një ish-zyrtar të administratës Trump që ka nënvizuar shpeshherë se të flasësh për familjen e presidentit përbën ”një linjë të kuqe” që nuk duhet të kalohet.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Dr. Ilir Hasani me operacion të ri për frakturat e shtyllës kurrizore

  Muaji korrik do të shënohet në analet e Trauma*tologjisë dhe Ortopedisë së Republikës së Maqedonisë së veriut. Mjeku shqiptar...

  Filipçe: Jemi të përgatitur për një skenar edhe më të keq në vjeshtë

  Ministri i shëndetësisë vazhdon të thotë se në vjeshtë Maqedonia mund të përballet me një valë të re të...

  DUFLLA Then Akullin, E Para Në Republikë

  Që nga marsi i këtij viti Qeveria e Maqedonisë së Veriut vendosi për kufizime të lëvizjes së lirë dhe...

  Tetova në këmbë kundër shtrejtimit të energjisë elektrike, qindra tetovarë në protesta

  Ka filluar protesta e paralajmëruar kundër shtrenjtimit të paralajmëruar të energjisë elektrike nga ana e Komisionit për Energjetikë. Protesta...