More

  Jetojnë në Maqedoni, shkollohen në Kosovë


  Elmedina, Mesuti dhe Edmondi jetojnë në lagjen Bardhi të fshatit Bllacë, janë nxënës të klasës së shtatë, tetë dhe të nëntë. Ndryshe nga shokët e tyre, ata mësojnë me prezencë fizike, mirëpo jo në Maqedoninë e Veriut, por në Kosovë, në shkollën fillore “Ilaz Thaçi” të komunës së Hanit të Elezit. Kufirin Maqedoni-Kosovë vazhdojnë ta kalojnë për çdo ditë në këmbë. Ë njëjtën gjë e kanë bërë edhe gjatë periudhës kur kufiri ishte i mbyllur për shkak të pandemisë.

  “Kemi ardhur, na kanë lënë me kaluar në kufi. A ju kanë kërkuar test për virusin? Jo, nuk kanë kërkuar teste për virusin”.

  “Kemi ardhur, na kanë lënë me kaluar në kufi. A ju kanë kërkuar test për virusin? Jo, nuk kanë kërkuar teste për virusin”

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Disa vargje për hoxhë Zekirija Bajramin

  Syri i shpresës Në shtratin e dhimbjeve i sëmuri rënkon, me synin e shpresës gjithandej shikon... Kurajo i jep,vehten se dorëzon. Selamet që...

  Kastriot Rexhepi: Aktivistë të ASH i bashkangjiten BESËS (Foto)

  Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se aktivistë të ASH-së në Çair, gjegjësisht...

  Aksident dramatik: Autobusi mbetet i varur mbi urë

  Të paktën 7 persona mbetën të plagosur, pasi një autobus doli nga rruga dhe përfundoi i varur në një...

  Kryetari i Dibrës Duka: Faleminderit zv/ministër Bekim Rexhepi

  Sot Qeveria e RMV miratoi programin per financim të planeve urbanistike të propozuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve,...