More

  Kasami premton: Terminal doganor në pikën kufitare në Jazhincë, kjo do të përshpejtojë zhvillimin ekonomik

  Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, së bashku me kandidatët për deputetë, ka mbajtur konferencë për media në pikën kufitare ‘Jazhincë’.
  Kasami premtoi terminal doganor në pikën kufitare në Jazhincë, me qëllim kompanitë që vijnë nga Pollogu, gjegjësisht që gravitojnë në këtë anë, ta kenë më të lehtë qasjen e kohës. Sipas tij, kjo do të përshpejtonte zhvillimin ekonomik në tregun e Kosovës.

  Revitalizimi i plotë që e lidh Pollogun me Kosoven ishte një nga premtimet të cilën do ta realizojë koalicioni ‘Mundemi’ në qeverisjen e ardhshme. Do të ketë edhe investime nga bizneset që veprojnë në këtë pjesë. Investimet në rajonin e Malit Sharr e deri ne Mavrovë do të jenë prioritet i qeverisë LSDM Besa, ku me ndërtimin e qendrave turistike , oferta e plotë turistike do të jetë mundësi e madhe për të terhequr turistë nga rajoni.

  Ky zhvillimi ekonomik, sipas Kasamit, me automatizëm do të hap vende të reja të punës dhe do të ndal egzodin e të rinjve.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Xhaferi: Nëse mandati ndahet pa pasur kryetar Kuvendi, rrezikohet që institucionet të hynë në krizë kushtetuese-institucionale

  Sipas kryesuesit të Kuvendit Talat Xhaferi i cili sonte ishte i ftuar në emisionin “10Minuta në TV21, nëse mandati...

  Demokratizimi VS Nacionalizmi: Çfarë humb dhe çfarë fiton Shkupi nga një “Kryeministër shqiptar”

  APELI I ZAEVIT PËR “ÇLIRIM NGA NACIONALIZMI” ËSHTË INTERPRETUAR SI “TË FLASËSH KUNDËR NACIONALIZMIT NGA POZICIONI I NACIONALISTIT”. REFUZIMI...

  Një viktimë dhe 141 raste të reja me Covid-19, shërohen 161 pacientë

  Ministria e Shëndetësisë raportoi sot për një pacientë të vdekur dhe 141 të infektuar me koronavirusin e ri brenda...

  Humbë jetën një peshkatar në lumin Vardar

  Një peshkatar nga fshati Miravci i Gjevgjelisë është mbytur dje në ujrat e Vardarit. V.Gj (56) ka rënë dhe është...