More

  Këto janë 15 gjërat që na i mësoi korona virusi

  - Marketing -

  Pandemiana  zbuloi 15 gjëra të rëndësishme:
  1. SHBA ndaloi te jetë vendi me i fortë.
  2. Kina fitoi luftën e 3 Botërore pa shkrepur asnjë raketë dhe askush madje nuk kuptoi.
  3. Ne veshtirsi mund të arrihet shumë për planetin dhe njerëzimin.
  4. Mjekët kushtojnë shumë më tepër sesa futbollistet.
  5. Nafta nuk vlen asgjë në botë pa punesim.
  6. Vdekja nuk bën dallim midis racës dhe statusit shoqëror.
  7. Nuk jemi të përgatitur për Pandemi.
  8. Fëmijët e sotëm nuk mund të luajnë pa internet ose TV.
  9. Letra e tualetit është më e rëndësishme se ushqimi.
  10. Planeti po shërohet shpejt pa njerëz.
  11. Njerëzit janë ‘VIRUSI’ i vërtetë në planet.
  12. Tashmë e dimë se si ndjehen kafshët në kopshtin zoologjik.
  13. Filluam të vlerësojmë, se çfarë gjest besimi është të pershendetemi.
  14. Kafshët pa njerëz filluan të rindërtojnë territorin e tyre.
  15. Filluam t’ju gezohemi gjërave te vogla.

  *Status i huazuar

  Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Lëndohet babai i Boban Iliçit, vrasësit të Almirit nga shperthimi i një granate?!

  Dy piroteknikë në Drejtorinë e Mbrojtjes dhe Shpëtimit u plagosën pasi shpërtheu një granatë kundër rrufeve. Informacioni për Sitelin u...

  Rama uron “rrugëtim të mbarë” qeverisë së re të Kosovës

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka uruar rrugëtim të mbarë qeverisë së re në Kosovë, pas votimit të...

  Fillon ndërtimi i rrugës për Krushopek të epër

  Pas shum kohë pritje dhe premtime, më në fund duket se kërkesa e banorëve të Krushopekut për rrugë me...

  Zekiri bashkë me bashkëshorten dhe fëmijën janë hospitalizuar në Klinikën Infektive

  Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe ka folur sonte edhe për gjendjen shëndetësore të deputetit dhe nënkryetarit të LSDM, Muhamed...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -