More

  Komitët sulmojnë me thika dhe shkopinj shtetasit e Kosovës

  Tifozët e Vardarit të quajtur edhe “Komitët”, të pajisur me thika e shkopinj kanë sulmuar gjatë ditë së sotme makinat me targa të huaja, kryesisht ato me targa të Kosovës. Më pas përleshja ka degraduar edhe fizikisht mes komitëve dhe pronarëve të makinave. Menjëherë në vendngjarje kanë arritur forcat e policisë të cilat kanë shoqëruar në komisariat të dyja palët, si komitët po ashtu edhe shtetasit e Kosovës dhe për momentin po merren në pyetje nga organet hetimore. Si shkak i përplasjes fizike 2 kosovarë kanë mbetur të plagosur por jashtë rrezikut për jetën, ndërsa 3 komitë janë ndaluar.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Driton Islami, profesoreshës Çeliku: Unë kam faj që ti kam mbajtur ligjeratat e nuk të kam marru edhe pse shpesh të kam thanë para...

  Driton B. Islami nje student jashtezakonisht i mire i pergjigjet Profesoreshes Celiku Po ike rinia kur te shohe ty ligjeruese...

  Tërmet në Maqedoninë e Veriut

  Një tërmet epiqendra e të cilit ishte 105 km në juglindje të Shkupit dhe buron nga epiqendra e Pehçevës...

  Izet Mexhiti, ia tregon vendin Tito Petkoskit: Merr mësim nga viti 1999

  Deputeti i BDI-së, Izet Mexhiti, sot iu ka përgjigjur rreptë, z. Tito Petkoskit, nga Partia e Re Socialdemokrate, duke...

  Komunikatë e përbashkët nga takimi Ahmeti – Zaevin

  Kryetari i BDIsë Ali Ahmeti dhe Kryetari i LSDMsë Zoran Zaev zhvilluan takim pune në atmosferë konstruktive dhe konstatuan se...