More

  Komuna e Prishtinës sot do të ndalë punën për pesë minuta në shenjë kujtimi për Astrit Deharin

  - Marketing -

  Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot do t’i ndalë të gjitha shërbimet në shenjë proteste për moszbardhjen e rastit të aktivistit Astrit Dehari, raporton Gazeta Express.

  Komuna ka bërë të ditur se shërbimet do të ndalen për pesë minuta prej orës 14:00
  “Në shenjë kujtimi për Astrit Deharin dhe në shenjë proteste për moszbardhjen e rastit të tij, Komuna e Prishtinës në mënyrë simbolike do t’i ndalë të gjitha shërbimet me palë për pesë minuta, prej orës 14:00. Po ashtu Këto pesë minuta do të jenë minuta të shprehjes së respektit e kujtimit për kolegun tonë Astrit Dehari. Gjithashtu, le të jetë kjo edhe porosi se jeta në Republikën e Kosovës nuk mund të vazhdojë normalisht, pa u zbardhur në tërësi rasti Dehari”, thuhet në njoftim.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kasami me porosi për Taravarin: Je në politikë e jo në klinikë, nuk jemi pacientë

  Kreu i Lëvizjes BESA, në një intervistë eksluzive për Gazetën Express, në lidhje me deklarimet e Arben Taravarit nga...

  Burime jo zyrtare, kokaina u gjet në kamionin me banane

  Informacionet e para jo zyrtare nga burime të TV21 thonë se dërgesa e kokainës është nisur nga Amerika për...

  Zëvendës/drejtori i Agjencionit për punësim, Bekim Murati , aplikoni në programin për vetpunësim

  Agjencioni për punësim i Maqedonisë së Veriut, ka hapur shpalljen për punësimin e personave të papunë të cilët janë...

  Mbi 1 ton kokainë kapet në Krushopek të Sarajit

  Aksion i madh policor po zhvillohetnë Krushopek të komunēmës së Sarajit. Sipas informacioneve të para jozyrtare të siguruara nga...
  - Marketing -
  - Marketing -