More

  Kondovë: Sulmoi policinë, tani i kanoset burgu

  - Marketing -

  Prokuroria themelore publike-Shkup ka ngritur aktakuzë ndaj 18 vjeçarit nga Shkupi i cili ka sulmuar punonjësit policorë gjatë orës policore, transmeton Derveni.info.

  Ai akuzohet në bazë të paragrafit 2 nga nenin 383 që ka të bëjë me sulmin ndaj zyrtarëve gjatë kryerjes së detyrës, dhe në bazë të paragrafit 1 nga neni 206 i Kodit Pendal, për mosrespektimin e masave shëndetësore gjatë kohës së pandemisë.

  I akuzuarit 18 vjeçar, në hyrje të fshatit Kondovë, kishte sulmuar fizikisht punonjësit policorë që gjendeshin në pikën policore gjatë orës policore. Ai gjithashtu për të kërcënuar policët, kishte përdorur edhe një armë plastike, që ngjante në armë të vërtetë, raportojnë nga MPB-ja./Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Spasovski: Nën kryesimin e Gjermanisë me BE-në, vendi do të nisë negociatat për anëtarësim

  Kryeministri teknik, Oliver Spasovski në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Komisioni Evropian gjatë ditës së djeshme edhe...

  Çfarë tjetër synon BDI-ja në këto zgjedhje përveç postit të Kryeministrit, tregon Mexhiti

  Bartësi i listës për deputetë të BDI-së në njësinë zgjedhore 1, Izet Mexhiti, duke folur në Debat Zgjedhor në...

  Heroina me shami në vijën e parë të luftës me Koronavirusin

  Ndërsa shoqëria vazhdon të merret me debatin “ekziston apo nuk ekziston virusi” kjo është çështja”, disa të tjerë janë...

  Digjet vetura qeveritare. Ja detajet..

  Mëngjesin e sotëm ka shpërthyer zjarr në rrugën “Dimitar Vllahov”, ku është djegur një veturë “Audi A4” në pronësi...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -