More

  Konfirmohet medalja e bronzit e Calja-s dhe Shqipërisë

  - Marketing -

  Briken Calja arriti të merrte një medalje bronzi në Botërorin e Tajlandës, aty ku u rendit i treti në peshëngritje. Peshëngritësi shqiptar, i është nënshtruar ndërkohë edhe testeve anti-doping që në vitet e fundit kanë qenë një makth për sportistët shqiptarë duke qenë se kanë rezultuar positive. Këtë radhë, gjithçka ka folur ndryshe për flamurin kuqezi dhe Calja ka rezultuar negativ në analizat e anti-dopingut çka do të thotë se medalja e fituar në Tajlandë është 100% e tij dhe e Shqipërisë e asgjë nuk mund ta kthejë më pas. Diçka të tillë, e ka zbuluar vetë sportisti në një postim në profilin e tij në “Facebook”.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Hiqet ora policore. Ja vendimi i fundit i Qeverisë

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e mbajtur sot miratoi këto vendime: - Hiqet ora policore duke...

  Bukoviqi dhe Llaskarca përballen me mungesën e ujit të pijshëm

  Bukoviqi dhe Llaskarca përballen me mungesën e ujit të pijshëm Alsat2020-05-26T15:54:37+02:00 Fshatrat Bukoviq dhe Llaskarcë të Komunës së Sarajit me dekada...

  Zyrtare: Rikthehet futbolli në Maqedoninë e Veriut

  Edhe zyrtarisht po rikthehet futbolli në Maqedoninë e Veriut. Federata e Futbollit maqedonase ka konfirmuar se sporti më i shikuar...

  Qeveria e Maqedonisë do t’i shqyrtojë kërkesat e mjekëve amë

    Qeveria do ta shqyrtojë kërkesën e mjekëve amë, paralajmëroi sot nga Shtipi kryeministri i Qeverisë, Oliver Spasovski, me rastin...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -