Home / LAJME / Konfirmohet medalja e bronzit e Calja-s dhe Shqipërisë

Konfirmohet medalja e bronzit e Calja-s dhe Shqipërisë

Briken Calja arriti të merrte një medalje bronzi në Botërorin e Tajlandës, aty ku u rendit i treti në peshëngritje. Peshëngritësi shqiptar, i është nënshtruar ndërkohë edhe testeve anti-doping që në vitet e fundit kanë qenë një makth për sportistët shqiptarë duke qenë se kanë rezultuar positive. Këtë radhë, gjithçka ka folur ndryshe për flamurin kuqezi dhe Calja ka rezultuar negativ në analizat e anti-dopingut çka do të thotë se medalja e fituar në Tajlandë është 100% e tij dhe e Shqipërisë e asgjë nuk mund ta kthejë më pas. Diçka të tillë, e ka zbuluar vetë sportisti në një postim në profilin e tij në “Facebook”.

About Derveni Info

Check Also

Genta Ismajli bën daljen e parë në publik me të dashurin e ri

Disa ditë më parë Genta Ismajli u pa duke u puthur me të dashurin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *