More

  Kontrolle të shtuara të policisë në Saraj

  Sonte në orët e mbrëmjes vërehen kontrolle të shtuara të policisë në vendbanimet e komunës së Sarajit. Patrulla policore ka në hyrje daljet e Sarajit si dhe disa fshatrave përreth, ku legjitimohen kalimtarët dhe kontrollohet rrespektimi i masave të Qeverisë anti/Covid.

  Kontrollet e këtilla rrisin sigurinë në terirorin e komunës së Sarajit, dhe banorët e përshëndesin prezencën e policisë në rajon.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Në 24 orët e fundit, 1160 raste të reja dhe 30 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoni

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2864 testime ndërsa janë regjistruar 1160 raste...

  VMRO vërshon rrugët e Shkupit

  VMRO-DPMNE-ja opozitare sonte mban protestë me automobila, për, siç kumtoi partia, “mbrojtjen e linjave kombëtare të kuqe të cilat...

  Cërvenkovski sulmon Zaevin

  Ish-Presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski, pas 7 vitesh heshtjeje në skenën politike, sot për herë të parë ka reaguar...

  Deputeti Kamberi shpalos flamurin shqiptar në Parlamentin Serb, Daçiq reagon ashpër!

  Në këto momente po vazhdon seanca e parlametit të Serbisë ku përsëri deputeti shqiptar ka shkaktuar “termet” të vërtet...