More

  KoronaVirusi: Infektohet një kryetar komune

  - Marketing -

  Virusi Korona po merr vrull në vendin tonë dhe politikanët nuk janë imun ndaj saj. Kryetari i parë i komunës në Maqedoninë e Veriut që është pozitiv në virusin Korona është, Gorancho Krstev, kryetari i komunës së Çeshinovë-Obleshevë, shkruan TS.

  Në profilin e saj, mjekja Jasmina Aitovska ka shkruar:

  Të dashur bashkëqytetarë të komunës së Çeshinovë-Obleshevë, secili prej jush që ka qenë në kontakt me kryetarin e komunës ose ndonjë nga punonjësit e komunës për 10 ditët e fundit duhet të kontaktoni mjekun tuaj të familjes për udhëzime të mëtejshme dhe mbrojtje personale. Mos u frikësoni Nuk ka pacientë me koronavirus, por ka me simptoma pozitive nga ndërtesa e komunë! sinqerisht, Dr. Jasminka Aitovska./Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Derisa “Posta” ka punuar me humbje prej 10 milionë eurove, 7 drejtorë kanë paguar sigurim menaxherial për 45.000 euro

  Një sërë parregullsish kanë zbuluar revizorët shtetëror në punën e Sh.A. Posta. Më saktësistë, revizorët kanë konstatuar se në...

  Kryetari i ri i BFI-së: Nuk deshëm të zgjerohemi, opinioni e di pse u shkarkua Rexhepi dhe është i kënaqur

  Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë së Veriut, Shaqir efendi Fetahu, në një deklaratë tha se BFI-ja ka...

  Artan Grubi: Zgjedhjet mund të mbahen më 5 korrik

  Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi, thotë për emisionin Ballkan se data e...

  KUJDES/ Policia do të përforcojë kontrollet për mbajtjen e maskave

  Prej dje është hequr ora policore. Por, edhe krahas lehtësimit të masave restriktive, në fuqi mbeten rekomandimet e Qeverisë...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -