More

  KoronaVirusi: Ja sa raste aktive ka në Komunën e Sarajit


  Numri i rasteve me virusin Covid19 në vendin tonë sa vjen e shtohet. Ditëve të fundit numri i rasteve të reja shkon mbi 1000 për një javë, dhe kjo ka ngritur alarmin tek organet kompetente.

  Vatra e virusit vazhdon të mbetet Shkupi, ku ka më së shumti të infekruar, njofton derveni.info. Por nga të gjitha komunat e Shkupit më alarmante janë numrat në komunat Qendër, Karposh dhe Aerodrom, kurse më pak të infektuar ka në komunat Saraj dhe Petrovec. Në komunën e Sarajit janë evidentuat vetëm 21 raste aktive me Covid19.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Maqedoni: Tenton ta vrasë bashkëfshatarin me 21 plumba

  Tentim për vrasje me 21 plumba në Pregllovë! I sulmuari u shpëton plumbave, pëson kali i tij. Dje rreth orës...

  Rekordi i ri me raste të reja me COVID

  Maqedonia e Veriut sot ka regjistruar numrin me të lartë të të infektuarve me Covid-19 që nga fillimi i...

  Ora policore në Maqedoni. Zaev tregon detajet..

  E ndjekim me vëmendje situatën me COVID-19, të gjitha resurset janë përqendruar në këtë çështje dhe qytetarët duhet ta...

  SELA kërkon dorëheqjen e ZAEVIT dhe zgjedhje të parakohshme

  Kreu i opozitares Aleanca për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela, të martën ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev, shefit...