More

  Kosova gjunjëzon Çekinë në “Fadil Vokrri”, merr kreun në Grupin A

  - Marketing -

  Kosova ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në “Fadil Vokrri” ndaj kombëtares së Çekisë, 2 me 1.

  Mysafirët e nisën më mirë takimin duke kaluar në epërsi në minutën e 16 përmes sulmuesit Patrik Schick.

  Por, Kosova barazoi shifrat përmes sulmuesit Vedat Muriqi që shënoi pas asistimit nga Rashani në minutën e 20 të ndeshjes.

  E në pjesën e dytë “Dardanët” i elektrizoi Mërgim Vojvoda duke shënuar golin e epërsinë në minutën e 67 pas asistimit nga Valon Berisha.

  Me këtë fitore Kosova e merr kreun e tabelës në Grupin A me tetë pikë, derisa Anglia e Çekia kanë nga gjashtë pikë.

  Ndeshjen e radhës Kosova e luan në udhëtim pikërisht ndaj Anglisë.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Fondi për Inovacione e publikoi sfidën e tretë për hulumtuesit e rinj

  Shkollat fillore dhe të mesme prej sot  deri më 16 mars, do të kenë mundësi të konkurrojnë në “Sfidën...

  Bora në Mavrovë arrin 11 centimetra, temperaturat bien nën zero

  Sot në mëngjes më ftohtë ka qenë në Berovë, -11 gradë Celsius, ndërsa temperaturë maksimale prej zero gradë është...

  Kanita publikon këngën e re

  Këngëtarja e re dhe simpatike, Kanita ka publikuar këngën e re. Projekti mban emrin “Fllad” dhe erdhi i shoqëruar edhe...

  SOT ËSHTË 104 VJETORI NGA RËNJA HEROIKE E ISA BOLETINIT

  "Un' jam mirë kur âsht' mirë Shqipnia." - Isa Boletini. 104 vjet më parë, në kurthën e pregaditur nga xhandarmeria...
  - Marketing -
  - Marketing -