More

  Kroaci, ish-modelja e Playboy do të kandidojë për presidente

  - Marketing -


  “Rinia po largohet, numri i lindjeve sa vjen e bie. Nuk mund të rri duarkryq teksa vendit tim i ndodhin gjëra kaq të këqija. Politika është dashuria ime e dytë. Ka vendosur të kandidoj për presidente,” shkroi ajo në faqen e Instagramit.
  Ava Karabatic, një ish modele e Playboy, TV realit dhe artiste nga Kroacia ka vendosur të kandidojë për presidente e vendit. Ajo thotë se ka një platformë të gjerë që synon të kapë votën e të rinjve.
  Pjesë e kësaj platforme janë rritja e eksporteve dhe ulja e importeve, shtimi i vendeve të punë spër të rinjtë, hyrja në zonën Shengen dhe ndalimi i abortit pasi embrioni është gjashtë javësh.

  Po ashtu, ajo do të legalizojë marijuanën dhe prostitucionin që punonjëset e seksit të jenë të sigurta dhe të paguajnë taksa.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Filloi asfalltimi i rrugës për Krushopek të epër

  Sot ka filluar asfalltimi i rrugës që lidh fshatrat Krushopek dhe Krushopek i epër. Ky projekt i shumëpritur nga...

  Ahmeti nga Gostivari: Më mirë Naseri se sa Zorani a Hristijani

  Shtabi Qendror Zgjedhor pranë Bashkimit Demokratik për Integrim në vazhdën e tubimeve nga qyteti në qyteti është duke marrë...

  Sela: Pritjet e qytetarëve dëshmojnë dështimin e qeverisjes aktuale

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela u bëri thirrje qytetarëve që të dalin sa më masivisht në zgjedhje,...

  Gashi: Do të angazhohemi që rroga e arsimtarit të jetë sa e deputetit

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, para qytetarëve të Fushë Tophanës deklaroi se koalicioni ASH- AAA do të angazhohen në...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -