More

  Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi u takua me kryetarin e komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi

  Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, i shoqëruar nga shefi i Kabinetit, Meriton Civuli, dje kanë realizuar takim me kryetarin e komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi.
  Në takim u fol mbi frymën bashkëpunuese ndërinstitucionale, dhe zhvillimet politike midis institucioneve të Republikës së Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut.
  Bashkëpunimi institucional ndërshqiptarë, mbetet të jetë synimi ynë strategjik për të ardhmen kombëtare.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Publikohen pagat e Kryeministrit dhe Ministrave

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka publikuar pagat e kabinetit të kryeministrit Zoran Zaev, transmeton Alsat. Pagë...

  Parashikimi i motit për ditën e sotme

  Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Në vendet malore do të ketë kushte për...

  Brava: Regjistrimi të mos krijoj realitetin, por të regjistroj realitetin

  Në shoqëritë multietnike sipas Muhedin Bravës nga Aleanca për Shqiptarët, regjistrimi si proces statistikor nuk mund t’i shmanget edhe...

  Bexheti: Nuk është e vërtetë se tek liqeni Treska do të ndërtohet Qendër tregtare

  Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexhiti, sot në një prononcim për ‘Sloboden pecat’ hodhi poshtë si të pavërteta...