More

  Kryetari i Odës ekonomike në vizitë te “Dauti Komerc”

  Sh.A Dauti Komerc mirëpriti në vizitë kryetarin e OEMVP-së z.Nebi Hoxha
  që në kuadër të programit të 15 vjetorit të OEMVP-së vizitoi kompanine: Dauti Komerc, për ti dhënë mirënjohje si kompani më besnike gjatë rrugëtimit 15 vjeçar dhe njëkohësisht ju shpreh falënderim të veçantë për punën dhe bashkëpunimin pa reserve të kompanis sonë.
  Në këtë takim u diskutua edhe për çështje të përgjithshme lidhur me ekonominë dhe zhvillimin e kompanive private si dhe situatën në të cilën gjendemi.
  Drejtori gjeneral i kompanisë z.Xhemail Dauti prezantoi shkurtimisht zhvillimin e kompanise, planet dhe projektet e ardhshme të biznesit.
  Kompania jonë është shfaqur në shumë raste si një nga iniciatorët dhe mbrojtësit më aktiv të politikave dhe masave për të përmirësuar ekonomine dhe te thelloje bashkpunimin me kompanite e tjera.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Katër viiktima dhe 200 raste të reja me Covid 19

  Ministria e Shëndetësisë raportoi të shtunën për 4 pacientë të vdekur dhe 200 të infektuar me koronavirusin e ri...

  Ibrahimi: Nëse e bëni Naser Zyberin kryeministër i keni 12 votat tona, në të kundërtën opozitë!

  Nga Zeqirja Ibrahimi Vetë e shkelën parimin “fituesi me fituesin”, e prishën lojën e zgjedhjeve lokale pikërisht përmes partive maqedonase,...

  Regjistrohen 378 shkelje për mosmbajtjen e maskës

  Gjatë 24 orëve të fundit (07/08.08.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 378 shkelje për mosmbajtjen e...

  Kjo është pasuria marramendëse e Behgjet Pacollit

  Ish zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri...