More

  Ky është amaneti që la pas vetes Leze Qena

  - Marketing -

  Sot ka ndërruar jetë ikona e aktrimit shqiptar, Leqe Qena. Aktorja e njohur Leze Qena na pikëlloi të gjithëve këtë mëngjes me lajmin e ndarjes nga jeta ndryshe prej shumë viteve që na dha buzëqeshje.

  Ajo ndërroi jetë në QKUK pas komplikacioneve shëndetësore. Prej disa javësh, burime të Prive kanë mësuar se aktorja ishte në gjendje tejet të rëndë dhe nën monitorimin e vazhdueshëm të mjekëve.

  Burime pranë ikonës së humorit kanë bërë të ditur se amaneti i saj i fundit ka qenë që të varroset në Prizren, qytetin ku u lind e nga i cili nuk u shkëput tërësisht asnjëherë përkundër dallgëve të jetës.

  Në kohën e pandemisë të coronavirusit, mbetet tejet problematik organizimi i ceremonisë së lamtumirës dinjitoze për aktoren Qena, detaj i cili ende nuk është qartësuar dhe që pritet të definohet në orët në vazhdim.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  U gjet i vdekur në një banesë në Maqedoni, shqiptari ishte prekur nga koronavirusi

  Një shtetas shqiptar që punonte në Maqedoninë e Veriut, ka ndërruar jetë në datën 1 Prill, në banesën e...

  Edhe djali i Presidentit serb infektohet me Covid19

  Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka njoftuar se djali i tij Danilo ka dalë pozitiv me koronavirus dhe është...

  Debat i ashpër në Qeveri për rishikimin e buxhetit

  Në seancën e mbrëmshme të Qeverisë u zhvillua debat i nxehtë midis ministrave për shpërndarjen e re të parave,...

  Maqedoni: Për orën policore angazhohet e gjithë MPB, 600 praktikantë bëhen polic

  Në seancën e qeverisë u miratua një Dekret i cili, me të cilën për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -