Home / ROZË / Labi i 21-shit shkon në RTK

Labi i 21-shit shkon në RTK

Javë më parë moderatori i njohur Labinot Gashi është larguar prej RTV 21.

U raportua se do të fillojë të punojë në një televizion të shtetit gjerman.

Por, burimet e Telegrafit thonë se Labi do të vazhdojë karrierën në Radio Televizionin Publik të Kosovës (RTK), transmeton Telegrafi.

Nuk dihet nëse emisioni do të mbajë të njëjtin emër si i mëparshmi ‘1 kafe me Labin’.

Ndryshe, “1 kafe prej shpisë” është emri me të cilin është ‘konvertuar’ emisioni i vjetër i Labit, teksa prezantues janë Blerona Zeqiri dhe Visar Kalludra, ish-asistentët e Labit.

About Derveni Info

Check Also

Pas xhirimeve të filmit, Enca nis pushimet në bregdetin luksoz

Përveç angazhimeve në muzikë, këtë verë Enca nisi për herë të parë edhe diçka tjetër. …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *