More

  Laura Kovesi do të emrohet Prokurore Evropiane

  - Marketing -

  Parlamenti Evropian dhe Këshilli i Unionit Evropian arritën marrëveshjen pë emrimin e rumunes Laura Kodruta Kovesi për Prokurore të parë kryesore të Unionit Evropian.

  Laura Kovesi njihet si ish-prokurorja speciale e Rumanisë e cila udhëhoqi me sukses luftën kundër korrupsionit në vendin e saj, derisa në korrik të këtij viti u shkarkua nga detyra.

  Kovesi (44) kryeson Agjensionin antikorrupsion DNA prej vitit 2013.

  /derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ky është salloni i bukurisë në të cilin nuk ka pasqyre

  Kelly Vowles, pronarja e një salloni bukurie të quajtur Pixal-Rose Design, mori një vendim drastik, por të mirëmenduar për...

  Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela (FOTO)

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në një takim ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i...

  Policja vrau dy prindërit dhe dy vëllezërit e saj, Prokuroria jep detaje për ngjarjen e rëndë në Gjilan

  Prokuroria Themelore në Gjilan ka dhënë detaje për rastin e rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Gjilan. Sipas Prokurorisë,...

  MPB nuk do të lëshojë pasaporta për çdosecilin, ja kush ka përparësi

  Ministria e Punëve të Brendshme do të japë pasaporta me procedurë të rregullt vetëm për qytetarët të cilëve iu...
  - Marketing -
  - Marketing -